Leden 2009

CAS (Vytvoř si Simíka) - zcela nové možnosti!

26. ledna 2009 v 19:45 | Ikys |  The sims 3 Info
CAS ("Create a Sim" neboli "Vytvoř si Simíka") je jednou z částí hry Sims 3, která je zcela odlišná od předešlé verze Sims 2. Hráči mají totiž téměř neomezené možnosti. Tvoření a změny jsou jednodušší než ve druhém pokračování a hlavně bez zbytečného nahrávání a čekání. CAS je rozdělen do několika oblastí, které hráč může libovolně upravovat v reálném čase jedním kliknutím. Nebaví vás tvorba Simíka, nevadí! Můžete si zvolit jeden z přednastavených vzhledů nebo kliknout na tlačítko náhodného výběru. Pojďme se podívat blíže na vylepšený CAS:
Základy
Zde si hráč zvolí jméno, příjmení, barvu pleti a upravuje tělesnou strukturu (váhu a velikost svalů). V Sims 3 již hráč nenajde UFO, může si však svého Simíka právě do takového mimozemšťana stylizovat. Jak jsem již zmínila, v základech lze totiž měnit barvu pokožky. Můžete si vybrat ze čtyř barev pokožky, které můžete dále upravovat (odstíny).
Vlasy
Další částí CAS je editor vlasů. Zde si můžete vybrat buď účes, nebo zvolit svému Simíkovi klobouk či čelenku. V oblasti vlasy a doplňky se hráči poprvé setkají s možnostmi volby vlastních textur a barev. Pokud uživatel upřednostňuje účesy bez doplňků, ani tehdy nezůstane o nic ochuzen. Úprava vlasů je v Sims 3 velmi zdařilá. Hráči si mohou vytvářet doslova tisíce různých barev a střihů a vždy se budou odlišovat od ostatních Simíků. Kromě úpravy vlasů si hráči můžou zvolit tvar a barvu obočí. Novinkou je též možnost editace délky řas.
Vzhled
Úpravy obličeje jsou také dost propracované. Není tak jednoduché si vytvořit dokonalou tvář, neboť máme na výběr z pestré palety úprav nosu, úst a očí. Hráč si může upravit vzhled pomocí dvou editorů. Základní - předem nastavené části - a pokročilý, kde si může sám upravit každou část dle vkusu a nálady. V Sims 3 se tvůrci snažili co nejvíce přiblížit realitě. A tím chci říct i tím "nedokonalým", co lidé mají. Vašemu Simíkovi můžete vytvořit znaménko krásy, pihy nebo přidělat vrásky.
Oděv
V této části CAS si může každý hráč zvolit z několika možností. Kromě obrovského výběru oblečení (horní, spodní díly + kompletní oděvy) si může hráč zvolit i boty a ty si upravit podle vlastního vkusu. Zde se opět setkáváme s editorem textur a barev, který je velmi užitečný mimo jiné i pro další úpravu interiéru domu Simíků. Na výběr máte i širokou škálu doplňků (náušnice, punčocháče, hodinky). Hráč si volí několik druhů oblečení dle příležitostí. Ke každému oděvu si může navíc zvolit jiný účes, což je další nesporná výhoda a novinka nového CAS.
Osobnost
Poslední částí CAS je úprava osobnosti Simíka. Vybíráte si zde vlastnosti Simíků, celoživotní přání atd. Chcete, aby Simík byl anti-televizní, hodný a vegetarián? Chcete, aby jeho celoživotním přáním bylo stát se Vládcem zla? To je jen na vás. Měnit můžete i hlas Simíka, vybrat jeho oblíbený pokrm, barvu i oblíbenou hudbu.
Vytvořili jste si Simí domácnost? V Sims 3 si ještě můžete dotvořit vztahy mezi členy domácnosti a hurá do hry!


Hardwarové nároky The Sims 3

26. ledna 2009 v 19:41 | Ikys |  The sims 3 Info
The Sims 3 minimální hardwarové nároky
WINDOWS XP
Windows XP (Service Pack 2)
2.0 GHz P4 procesor nebo ekvivalentní
1 GB RAM
6.5 GB místa na hard disku a alespoň 1 GB dalšího místa na vlastní výtvory.
128 MB grafická karta s podporou Pixel Shader 2.0
FOR WINDOWS VISTA
Windows Vista (Service Pack 1)
2.4 GHz P4 procesor nebo ekvivalentní
1.5 GB RAM
6.5 GB místa na hard disku a alespoň 1 GB dalšího místa na vlastní výtvory.
128 MB grafická karta s podporou Pixel Shader 2.0
Pro počítače s vestavěnou grafickou kartou hra vyžaduje minimálně:
Intel integrovaný čipset, GMA X3000 nebo lepší.
2.6 GHz Pentium D CPU, nebo 1.8 GHz Core 2 Duo, nebo ekvivalent
0.5 GB RAM

V čem se třetí díl The Sims nezměnil... aneb co stále platí.

26. ledna 2009 v 19:39 | Ikys |  The sims 3 Info
Vývoj The Sims 3 potěšil nejednoho fanouška této série a je jasné, že vám třetí díl nabídne desítky a snad i stovky různých novinek a vylepšení. Jsou však i jisté věci, které zůstanou tzv. při starém a jsou tak jistými omezeními, ale to pouze ve výjimečných případech. Prvním nezměněným pravidlem je, že v jedné domácnosti můžete mít pouze 8 Simů. Simové procházejí určitými vývojovými stádii a ta se taktéž nezměnila, tedy postupně běží lidský vývoj - novorozenec, batole, dítě, teenager, mladistvý, dospělý a starý.
Někoho možná potěší, že pokud nastane ve vašem domě požár, tak stále shoří pouze nábytek, případně i Simové, ale nikdy opět neshoří celý dům. V domě navíc můžete postavit opět pouze pět pater, ale to by mělo být pro osm Simů dostačující. Nakonec ten nejpříjemnější fakt známý z předchozích dílů a to, že The Sims 3 bude taktéž průběžně zásobeno datadisky a kolekcemi.

The Sims 3 a předvídané HW nároky

26. ledna 2009 v 19:36 | Ikys |  The sims 3 Info
Ben Bell ze studia Maxis podotkl, že hardwarové nároky The Sims 3 budou velice podobné Spore.
Česká fanstránka TheSims3.cz se po tomto sdělení od Bena Bella odvážila odhadnout hardwarové nároky a ty můžete vidět níže a to jak pro operační systém XP, tak i pro systém Vista. Pokud tedy plynuje rozchodíte Spore či The Sims 2, tak se nemusíte obávat.

Pro Windows XP
* Procesor Pentium 4 - 2.0 GHz P4 či obdobný
* 512 MB RAM
* 128 MB grafická karta s podporou Pixel Shader 2.0
* Nejméně 4 GB volného místa na disku

Pro Windows Vista
* Procesor Pentium 4 - 2.0 GHz P4 či obdobný
* 768 MB RAM
* 128 MB grafická karta s podporou Pixel Shader 2.0
* Nejméně 4 GB volného místa na disk.

Objevujte živé okolní prostředí

25. ledna 2009 v 19:40 | Ikys |  The sims 3 Info
The Sims 3 se život vašich Simíků už netočí jen kolem jejich domu. Otevřete jim dveře a objevujte s nimi možnosti nového města. Všichni Simíci - a tedy i vaši sousedé, kolegové v práci a přátelé - mají charakteristické povahy. Se sousedy se můžete potkat, když si jdete ráno zaběhat, nejlepší kamarád vás pozve k sobě domů na večeři, s rodinou strávíte slunečný den v parku, nebo vezmete svůj nový objev na romantický piknik na pláži v záři zapadajícího slunce. Udržujte celoživotní přátelství a vášnivé antipatie. Kdo ví, co se vám při objevování okolního světa může přihodit! Vaši Simíci se náhodou setkají s bývalým přítelem či přítelkyní, kamarádem, kterého dlouho neviděli, nebo úhlavním rivalem. Město je Simíkům otevřeno dokořán!

Svou osobitost, zčásti zformovanou povahami svých simích obyvatel, má i samotná čtvrť. Uděláte maminku, která fotbalovou fanynkou a žije se svou rodinou v příměstské části? Nebo bohatého podnikatele, majitele okázalého sídla s výhledem na moře? Volba je jen na vás. Svůj životní prostor si můžete udělat přesně takový, jaký chcete.